Nowości z zakresu AGD, których nie możesz przegapić w roku 2021

Nowości z zakresu AGD, których nie możesz przegapić w roku 2021

W roku 2021 nowości z zakresu sprzętów AGD nie brakuje – zarówno tych drobniejszych, jak i większych. Potrafią one naprawdę zaskoczyć i zszokować swoimi rozwiązaniami, które oferują. Jednak gdzie najszybciej można znaleźć nowości technologiczne? Otóż z pomocą przychodzą targi Consumer Electronics Show, które co roku przyciągają największych producentów sprzętu. Ci producenci właśnie mają wtedy doskonałą okazję, by pochwalić się swoimi ostatnimi osiągnięciami z zakresu elektroniki użytkowej, dlatego tez nie brakuje tutaj nowości AGD. Zaznaczyć należy, że w roku 2021 wydarzenie CES odbyło się wyłącznie w sferze wirtualnej, nie brakowało tam ciekawych premier, które pokazały, jak jeszcze bardziej można unowocześnić i uprzyjemnić codzienne życie. Przedstawimy zatem najciekawsze modele tam zaprezentowane, które za chwilę mogą stać się codziennymi przedmiotami w naszych domach. Nie zabraknie oczywiście nowości AGD, ale dorzucimy jeszcze ciekawe modele z zakresu innej elektroniki. No to do dzieła!

 Szczoteczka do zębów ze sztuczną inteligencją

Mowa o Philips Sonicare 9900 Prestige. Szczoteczka to była niewątpliwie jedną z najjaśniej świecących gwiazd targów CES 2021. Ten producent z Holandii zaprezentował w niewielkiej szczoteczce najbardziej zaawansowane technologie. Kryje ona w sobie niemały sekret, a mianowicie wyposażona jest w rozwiązanie SenseIQ. Oznacza to po prostu, że Philips Sonicare 9900 Prestige wykorzystujące sztuczną inteligencję. Została ona użyta, by wykrywać styl szczotkowania i nacisk, a następnie dostosowywać do tego swoją pracę. Efektem takiego rozwiązania jest w pełni spersonalizowane i zoptymalizowane. Ponadto zyskujemy również gwarancję najlepszych efektów i pełnej ochrony zębów i dziąseł.

Suszarka chroniąca włosy

Nie da się ukryć, że wiele suszarek dostępnych na rynku, oprócz tego, ze rzecz jasna suszy włosy, to jeszcze niestety je niszczy. Często nawet nie mamy świadomości tego, że susząc włosy ciepłym nawiewem, znacznie pogarszamy ich kondycję. Teraz nie musimy się już o to martwić, gdyż na rynku pojawiają się całkowita nowość. Mowa o Panasonic Nanoe EH-NA67-W. Oczywiście modele ostatnich lat posiadają w sobie funkcję jonizacji, ale tutaj japoński producent mile nas zaskoczył. Co zatem wyróżnia ten model? Uważajcie, bo będziecie naprawdę mile zaskoczeni. Otóż wykorzystana w tej suszarce technologia, pozyskuje wilgoć z otoczenia i wykorzystuje ją, by nawilżać cebulki włosów, które docierają do nich w postaci nanocząsteczek. Brzmi doskonale, prawda? Co więcej – urządzenie ma również specjalnie zaprojektowaną dyszę, eliminującą ewentualne mocne uderzenia gorąca i gwarantującą tym samym równomierne rozłożenie ciepłego powietrza.

Samodzielny odkurzacz

Robotów sprzątających na rynku nie brakuje, ale tym razem mowa o czym innym. Znajdziemy spore grono osób, które cenią sobie tradycyjne rozwiązania i wybierają właśnie takie odkurzacze, poszukując najlepszych modeli i nowości AGD.  Mowa o bezprzewodowym odkurzaczu pionowym LG CordZero ThinQ A9 Kompressor+. Co go wyróżnia? Otóż fakt, że doskonale sprawdza się na różnego rodzaju nawierzchniach – na podłogach twardych i wykładzinach, ale również na tapicerkach. Ponadto skutecznie zasysa kurz, drobinki brudu czy również sierść. Te informacje pewnie nie zrobiły na Was wrażenia, więc uważajcie teraz. Otóż największe wrażenie robi jednak drugi element tego nowoczesnego zestawu. Chodzi o stację ładowania. Poza tym, ze prezentuje się ona świetnie, to również mieści w sobie cały odkurzacz i akcesoria do niego. Ponadto, jak sama jej nazwa wskazuje, jest ona także ładowarką i zbiornikiem na kurz – i to w pełni automatycznym. Jak to działa? Kurz jest tutaj po prostu zasysany, więc ryzyko, że wydostanie się on poza zbiornik jest ograniczone do minimum.

Odkurzanie i mopowanie za jednym zamachem

Skoro mowa o odkurzaczach, nie możemy pominąć wspomnianych już robotów sprzątających. Otóż na targach CES 2021 ukazał się jednego z najpopularniejszych w naszym kraju robotów sprzątających. Mowa o nowym Roborock S7. To tylko odkurzacz, ale i mop do podłogi, dzięki czemu takie połączeni zapewnia kompleksowe sprzątanie. Nie wierzycie? Będziecie mile zaskoczeni. Sam mop wykonuje do 3000 obrotów na minutę. Boicie się o dywany? Nie musicie! Ma on wbudowany sensor, który nie dopuszcza do takich działań. W pełni naładowany akumulator tego robota pozwala na trzy godziny nieprzerwanej pracy, której rzecz jasna nie trzeba nadzorować.

Pralka i suszarka ze sztuczną inteligencją

Samsung AI Control  to kolejne odkrycie, które zasługuje na uwagę. Producent ten zaprezentował między innymi  nowe pralki i suszarki z panelem AI Control. Oznacza to, że urządzenia te wyposażone są w sztuczną inteligencję, dzięki której uczą się one naszych preferencji. W praktyce oznacza to, ze takie rozwiązanie pozwala na wybranie i wskazanie spersonalizowanych funkcji oraz programów. Jak to działa w praktyce? Jeśli załóżmy, że w piątki najczęściej wykonujemy ranie w 60 stopniach, po włączeniu urządzenia w ten dzień, od razu zasugeruje ono najczęściej używany program, który wystarczy jedynie zatwierdzić.  Podobne rozwiązania spotkamy w nowoczesnych suszarkach tego producenta.

Dwa prania w jednej pralce

Skoro o pralkach mowa, nie możemy pominąć  TCL X10. Jest to nietypowe rozwiązanie, które zostało wyposażone w dwa bębny. Jedne z nich jest ładowany od frontu, drugi od góry. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić czas i jednocześnie prać rzeczy na przykład niemowlęce oraz inne ubrania – już osobno. Co ważne – bębny mogą być używane jednocześnie lub pracować niezależnie od siebie. Ponadto pralkę tę wyróżnia wydajny silnik  direct drive, technologie zapewniające efektywne i delikatne pranie oraz łącznością Wi-Fi. Wszystko to na najwyższym poziomie!

Podsumowanie Przedstawione przez nas produkty prezentują nowoczesne rozwiązania, które z pewnością warto zakupić do mieszkania czy domu. Dajemy słowo, że sprawdza się one doskonale, a użytkowanie ich będzie prawdziwą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *