Nowoczesne roboty sprzątające, czyli marzenie wielu osób ceniących sobie czystość

Nowoczesne roboty sprzątające, czyli marzenie wielu osób ceniących sobie czystość

Z pewnością znajdzie się wiele osób, które lubią sprzątać, jednak wszystko w granicach zdrowego rozsądku, bo jak mawiają – co za dużo, to niezdrowo. Sytuacja oczywiście zmienia się, kiedy brakuje nam czasu, a bałagan robi się coraz większy. Niekiedy mamy ochotę wybrać słodkie leniuchowanie zamiast ciągłego sprzątania, ale jak wiadomo – nic się samo nie zrobi, prawda? I tutaj nie możemy się zgodzić.  Co prawda nie wymyślono jeszcze robota sprzątającego, który poradziłby sobie z każdym zadaniem, ale istnieją takie rozwiązania, dzięki którym nasze podłogi mogą lśnić. Nowoczesne sprzęty i ich innowacyjne systemy sprawiają, że sprzątanie domu staje się o wiele szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze. Poznajcie zalety nowoczesnych robotów sprzątających oraz zwróćcie uwagę na konkretne modele, które wybraliśmy. Zapraszamy do lektury.

Sięgają tam, gdzie nie sięga odkurzacz

Nie ulega wątpliwości, że praca ze standardowym odkurzaczem jest mocno ograniczona, jeśli chodzi o docieranie do trudno dostępnych miejsc. Zaletą robotów sprzątających jest przede wszystkim to, że są one płaskiej budowy i stworzone są w małym rozmiarze, dzięki czemu całkowicie SA pozbawione zbędnych elementów. Przez to z powodzeniem mogą dotrzeć nawet w największe zakamarki domu. Śmiało wjeżdżają więc pod szafki czy kanapy, dokładnie sprzątając podłogę. Ponadto niektóre modele posiadają dodatkową szczotkę boczną, która dokładnie wymiata brud wzdłuż krawędzi, mebli czy dociera do narożników. Jeżeli możemy polecić konkretne modele, to z pewnością będzie to IROBOT Roomba I7 oraz ELECTROLUX PI92–6DGM.

Inteligentne omijanie przeszkód

Jeżeli jesteśmy fanami nowinek technologicznych z zakresu AGD, roboty sprzątające nie mogły ujść naszej uwadze. Jednak z racji tego, ze znajdziemy ich na rynku sporo, wybór dobrego robota sprzątającego nie jest łatwy. Pamiętajmy zatem, że dobry robot sprzątający to taki, który z powodzeniem posprząta każde pomieszczenie, a więc i takie, w którym nie brakuje różnych mebli czy innych przedmiotów. Zatem dobry robot sprzątający powinien być wyposażony w czujniki, dzięki którym zauważy stojącą przed nim przeszkodę, którą ominie lub zawróci przed nią. Nowoczesne roboty sprzątające mają to już w standardzie. Starsze rozwiązania nie są niestety wyposażone w czujniki.

Duża moc ssania

Starsze modele nie pracowały na takiej mocy, jak nowoczesne roboty sprzątające i to nie ulega wątpliwości. Dzięki temu, że zostały one udoskonalone i dopracowane, mogą zebrać większość zanieczyszczeń z podłogi. Śmiało możemy powiedzieć, że sprzątają one dokładniej niż standardowe odkurzacze i zasysają nawet najdrobniejszy brud. Ponadto najnowocześniejsze modele posiadają dodatkowe systemy samoczyszczące, co znacznie utrudnia ich późniejsze opróżnianie. Przykładem może być chociażby SAMSUNG VR05R5050WK został wyposażony w specjalną konstrukcję. Zbudowany jest on w ten sposób, że jego konstrukcja działa tak, że przesuwa kurz ze szczotki do pojemnika na brud. Dzięki takiemu dopracowaniu na szczotce osadza się znacznie mniej zabrudzeń.

Sprzątanie dywanów i podłóg

Pierwsze modele robotów sprzątających były zdecydowanie mniej dopracowane od tych, którymi możemy cieszyć się aktualnie. Nowoczesne rozwiązania oferują zatem sprzątanie różnego rodzaju powierzchni. Takiego nowoczesnego robota sprzątającego możemy po prostu odpowiednio ustawić, by sprzątał dywany lub podłogi. Warto wiedzieć, ze nowoczesne rozwiązania oferują roboty wyposażone w gumowe szczotki, które przylegają d podłogi i same dostosowują tryb sprzątania, co nie wymaga mechanicznego przełączania trybów. Nowoczesne roboty wiec z powodzeniem mogą całkowicie samodzielnie sprzątać bez naszego nadzoru i konieczności ustawiania ich wedle tego, czy natrafią na dywan czy też podłogę. Nowoczesny robot, jeżeli wjedzie na dywan, to go po prostu odkurzy.

Dokładne czyszczenie najbardziej zabrudzonych miejsc

Nowoczesne roboty sprzątające są wyposażone w optyczne i akustyczne czujniki, dzięki czemu odnajdują w mieszkaniu najbardziej zabrudzone miejsca. Chodzi na przykład o przestrzeń przy drzwiach wejściowych, okolice kuwety, przestrzeń z narzędziami ogrodowymi. Dzięki temu śmiało mogą koncentrować pracę na tych obszarach, działając nawet ze zdwojona siłą.

Coś dla właścicieli zwierzaków

W tym miejscu koniecznie należy przywołać odkurzacz IROBOT Roomba e5, który posiada dodatkowo specjalny filtr, dzięki czemu przechwytuje aż do 99% alergenów, pyłków i cząstek o wielkości do 10 mikronów. W ten sposób jest to idealne rozwiązanie dla miłośników czworonogów. Jak wiadomo, nie jest łatwo dokładnie wysprzątać podłogę z sierści, a standardowe odkurzacze bardzo często zapychają się kłębkami futra. W nowoczesnych rozwiązaniach wcale nie musimy się o to martwić.

Mycie i odkurzanie jednocześnie

Przywołujemy wiele nowoczesnych rozwiązań, mówiliśmy o tym, ze roboty sprzątające samodzielnie mogą dostosować tryb sprzątania do rodzaju nawierzchni, ale to nie wszystko. N Na uwagę zasługuje SAMSUNG VR05R5050WK. Otóż odkurzacz ten wyposażony został w nakładkę mopującą i zbiornik na wodę. Taki e połączenie pozwala na umycie podłoża zaraz po jego odkurzeniu. Co istotne, funkcję mopowania można w dowolnym momencie wyłączyć, a wtedy robot skupi się jedynie na samym  odkurzaniu.

Głośność ma znaczenie

Ci, którzy byli w posiadaniu starszych robotów sprzątających wiedzą, że nie należały one do najcichszych. Nie wspominamy już nawet o standardowych odkurzaczach, które bywają naprawdę głośne. Nowoczesne roboty sprzątające są niemałym zaskoczeniem, bo ich praca jest naprawdę bardzo cicha. Niektóre są nawet zupełnie bezgłośne, przez co nierzadko stają się niesłyszalne i niezauważalne. Wyobrażacie sobie okurzanie zwykłym odkurzaczem o dowolnej porze dnia lub podczas snu dzieci? Teraz to naprawdę realne.

Banalnie proste ładowanie

Nowoczesne roboty sprzątające nie muszą już być ładowane poprzez użycie ładowarki i oczywiście nie musz być podłączone do prądu w trakcie pracy, jak starsze modele odkurzaczy. Posiadają one zazwyczaj stacje dokujące. Co bywa miłym zaskoczeniem, pracują one na tyle inteligentnie, że niektóre modele, takie jak ELECTROLUX PI92–6DGM czy IROBOT Roomba I7, samodzielnie powracają do stacji, gdy tylko spadnie poziom naładowania ich baterii. Inne zaś wystarczy po prostu postawić na platformie ładującej, by ta od razu zaczęła je ładować automatycznie.

Intuicyjność

Nowoczesne roboty sprzątające sterowane są za pomocą smartfon i konkretnej aplikacji. Dzięki temu ich obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Takie rozwiązanie pozwala też zrezygnować z czytania skomplikowanych instrukcji. Ponadto dzięki temu możemy naszego nowoczesnego robota sprzątającego uruchomić z dowolnego miejsca – nawet spoza domu, a dodatkowo możliwe będzie także zaprogramowanie jego pracy na cały dzień czy nawet tydzień. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne.

Podsumowanie

Roboty sprzątające zawojowały rynek AGD. Te innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie pozwalają znacznie zaoszczędzić nasz czas oraz energię, którą możemy przeznaczyć na inne czynności. Na rynku znajdziemy różnorodne modele, które różnią się budową i funkcjami, ale z pewnością najlepszym wyborem będą te najnowocześniejsze roboty sprzątające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *