Nowoczesne lodówki A+++, które warto kupić w 2021 roku

Nowoczesne lodówki A+++, które warto kupić w 2021 roku

Rok 2021 to czas wielu nowinek technologicznych w zakresie sprzętów AGD, dlatego też nie moglibyśmy nie wspomnieć o lodówkach. Nowoczesne lodówki są przede wszystkim energooszczędne i nalezą do klasy A+++. Jest to dość istotne, z tego względu, że urządzenie to generuje spory odsetek rocznego zużycia energii elektrycznej, bo – jak wiadomo – jest ona cały czas podłączona do prądu. Nie ulega zatem wątpliwości, że podczas wyboru lodówki warto wybrać model, który będzie pobierał jak najmniej prądu. Warto również wiedzieć, że lodówka z klasy energetycznej A+++ zużywa o 30% mniej prądu niż standardowe modele klasy energetycznej A. Jednak czym powinna wyróżniać się nowoczesna lodówka? Na co należy zwrócić uwagę? Podpowiemy, czym warto kierować się podczas zakupów oraz przedstawimy ranking najpopularniejszych modeli lodówek, na które wart zwrócić uwagę w roku 2021.

Jaką lodówkę wybrać?

Najpierw jednak skupimy się na tym, co powinno zwrócić naszą uwagę, gdy zaczniemy już przeglądać konkretne modele lodówek. Nowoczesne lodówki to sprzęty z najbardziej energooszczędnej klasy, czyli A+++. Nie są to najtańsze modele, ale ta inwestycja z pewnością się opłaca, gdyż z powodzeniem pozwala zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Na co zatem należy zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszej i nowoczesnej lodówki? Oto odpowiedź!

Pojemność

Lodówka przede wszystkim powinna być dobrana pod tym względem do potrzeb konkretnej rodziny i gospodarstwa domowego. Zatem śmiało możemy powiedzieć, ze lodówka side by side nie sprawdzi się w mieszkaniu, które użytkuje jedna osoba lub para. W takim wypadku warto rozważyć zakup mniejszej lodówki.

Głośność

Głośność mierzona jest w decybelach i na ogół lodówki generują hałas w zakresie 35-40 dB. Jest to  tyle istotne, że głośniejsze urządzenia bywają naprawdę uciążliwe. Nowoczesne mieszkania raczej posiadają połączony salon z aneksem kuchennym, dlatego warto wybrać urządzenie możliwie ciche, by nie przeszkadzało w codzienności.

Design

Nowoczesne lodówki bywają naprawdę kolorowe i możemy wybierać spośród ciekawej palety barw. Współcześnie dużą popularnością cieszą się nowoczesne lodówki utrzymane w kolorze czarnym. Są one niezwykle eleganckie. Nie oznacza to, że klienci przestali kupować lodówki srebrne lub białe – nadal są one popularne. Warto zaznaczyć, że nowoczesne lodówki pokrywane są bardzo często aluminium lub szczotkowaną stalą.

Przeznaczenie

Wiele osób decyduje się na nowoczesne lodówki przeznaczone pod zabudowę. Jednak wciąż modne i popularne są lodówki wolnostojące.

Liczba drzwi

Jeśli chodzi o nowoczesne lodówki, najpopularniejsze są modele dwudrzwiowe. Ich wnętrze podzielone jest na chłodziarkę i zamrażarkę, choć nie jest to reguła. Warto jednak zaznaczyć, że podział ten przebiega poziomo lub pionowo (jak w przypadku lodówek side by side). Wśród nowoczesnych modeli możemy spotkać także lodówki wielodrzwiowe, czyli mulidoor, które mają minimum troje drzwi. Poza tym z powodzeniem dostaniemy także lodówki jednodrzwiowe.

Sposób oddawania ciepła

Zazwyczaj odbywa się to na dwa różne sposoby. Jeżeli dochodzi do dystrybucji energii z tyłu urządzenia, konieczne jest ustawienie go w pewnej odległości od ściany, by powietrze mogło przepływać swobodnie.  Takie modele mają z tyłu metalowy radiator, który odstaje. Niektóre lodówki zaś oddają ciepło bokiem, zatem możemy przystawić je do ściany z tyłu, a odpowiednią przestrzeń zachować z boku.

Czy warto kupić nowoczesną lodówkę klasy A+++?

Przedstawiliśmy już różne aspekty, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów. Jednak przede wszystkim chcemy rozwiać wątpliwości, czy taki zakup jest wart swojej ceny. Pamiętajmy, że litery alfabetu od A do G obowiązują w UE i oznaczają przepisy, dotyczące klasy energetycznej konkretnych urządzeń. Oznacza to, ze im wyższa litera alfabetu, tym bardziej energooszczędne jest urządzenie, które ją posiada. Aktualnie najwyższą normą jest oznaczenie A+++.

W tym momencie wspomnimy jedynie, ze badania Agencji Rynku Energii jasno wskazują, że najwięcej prądu pobierają właśnie lodówki i odpowiadają tym samym za 30% energii zużywanej w domach czy mieszkaniach. Ponadto jest to praktycznie jedyne takie urządzenie, które działa bez żadnej przerwy. Teoretycznie można zakupić lodówki o klasach energetycznych od a do D, jednak w praktyce trudno dostać sprzęt z klasą B czy niższą.

Nie da się ukryć, że lodówki z wyższa klasą energetyczną są droższe, jednak koszt zakupu dość szybko się zwraca – mamy na myśli widoczne oszczędności na rachunkach. Nie da się ukryć, że korzystanie z urządzeń pobierających prąd zdaje się być droższe, więc z pewnością warto dokonać inwestycji, która wygeneruje nam oszczędności.

Nowoczesne i najbardziej popularne lodówki roku 2021 – ranking

Samsung RB37J502VB1

To wysokiej jakości nowoczesna lodówka z technologią Space Max. Dzięki funkcji All-Around Cooling chłodne powietrze dokładnie dociera do każdego miejsca w lodówce, więc wszystkie produkty w niej umieszczone są dokładnie chłodzone. Za utrzymanie niskiej temperatury w środku odpowiada także metalowy panel zlokalizowany na tylnej ścianie urządzenia. Model ten, podobnie jak inne nowoczesne lodówki, wykorzystuje technologię No Frost i wyposażony jest dodatkowo w szufladę przeznaczoną na mięsa i ryby Fresh Zone.

Gorenje NRS9183MB

Jest to nowoczesna i funkcjonalna lodówka A+++, która jest sporych rozmiarów, Ponadto wyróżnia się  przejrzystym wyświetlaczem LED. Lodówka ta posiada funkcje takie jak HolidayMode czy FastFreeze, a by je uruchomić wystarczy jedno dotknięcie. Program EcoMode to dodatkowa opcja, która dba o oszczędność energii podczas nieobecności gospodarzy w domu. Działa on w ten sposób, że automatycznie utrzymuje on temperaturę w lodówce na optymalnym poziomie, ograniczając jednocześnie zużycie energii elektrycznej.

LG GBB62SWGFN

To nowoczesna i energooszczędna lodówka z inwertorową sprężarką liniową. Rozwiązanie to oferuje niezwykle równomierne chłodzenie, do którego dochodzi w bardzo krótkim czasie. To, co ją wyróżnia to funkcja NatureFRESH, dzięki której produkty spożywcze przechowywane w lodówce pozostają smaczne i świeże. Co ważne, dla miłośników minimalistycznego design, ta nowoczesna lodówka będzie świetnym wyborem.

Lg GSM860BMAV

Jest to nowoczesna lodówka A+++ o naprawdę dużej pojemności. Dzięki technologii Moist Balance Crisper nadmiar wilgoci odparowuje i skrapla się na specjalnej kratce, a nie gromadząc się na jedzeniu. Ponadto posiada ona filtr oczyszczania powietrza Pure N Fresh, który minimalizuje ewentualne nieprzyjemne zapachy w lodówce. Za niskie zużycie energii tej nowoczesnej lodówki odpowiada przede wszystkim wysokiej klasy sprężarka liniowa z inwerterem. Ponadto model ten objęty jest dziesięcioletnią gwarancją producenta.

Whirlpool BTNF5323OX

Jest to bardzo pojemna lodówka, rzecz jasna o klasie energetycznej A+++. Jej pojemność to 450 litrów netto. Imponujące, prawda? Co ważne, funkcja 6. zmysł pozwala na kontrolowanie temperatury we wnętrzu urządzenia. Jest to naprawdę nowoczesne rozwiązanie. Mieszczący się w niej Fresh Box+ zapewnia optymalny poziom wilgotności dla warzyw i owoców, a co więcej można go łatwo kontrolować poprzez suwak wilgotności. W lodówce tej zastosowano nowoczesne oświetlenie ledowe. Ta nowoczesna lodówka posiada funkcję Total No Frost, co oznacza, że nie wymaga ona rozmrażania.

Bosch Kge39Aica

Jest to energooszczędna lodówka wolnostojąca z dolną zamrażarką, czyli stanowi ona najpopularniejsze rozwiązanie z możliwych dostępnych. Wykonana jest w dużej mierze z wysokiej jakości stali nierdzewnej pokrytej powłoką AntiFingerprint. Ponadto posiada ona funkcję supermrożenia i wykorzystuje system LowFrost zmniejszający ilość lodu w zamrażarce. By proces ten przebiegał sprawnie i swobodnie, zastosowano w tym przypadku dwa oddzielne biegi chłodzenia, które pozwalają na osobne sterowanie komorą chłodzenia i zamrażania, co jest innowacyjnym rozwiązaniem.

Podsumowanie Wybór lodówki z pewnością nie jest zadaniem łatwym, jednak zaznaczyć należy, ze jest to inwestycja na długie lata. Niektóre modele są naprawdę drogie, ale cna ta przekłada się na późniejsze oszczędności w użytkowaniu urządzenia oraz wygodnie korzystania z niego. Jednak wybór zawsze jest sprawą indywidualną i powinien być on w pełni dostosowany do naszych oczekiwań oraz potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *