Najnowocześniejsze żelazka parowe, na które warto zwrócić uwagę w 2021 roku

Najnowocześniejsze żelazka parowe, na które warto zwrócić uwagę w 2021 roku

Ci, którzy nie używali nowoczesnych żelazek, nie wiedzą, co tracą. Prasowanie starymi żelazkami bywa naprawdę uciążliwe. Długo się nagrzewają, stopa przywiera do materiału, a zamiast uderzenia gorącej pary wylewa się woda? Znacie to? Zatem czas najwyższy na zmianę żelazka. Tylko co właściwie wybrać, skoro na rynku nie brakuje różnych modeli? Śmiało możemy wybierać wśród kolorów, wagi i … No właśnie, na co należy zwrócić uwagę, jeżeli chcemy kupić nowoczesny sprzęt AGD jakim jest żelazko? Warto wiedzieć, że nowoczesne żelazko wcale nie musi być drogie. Przygotowaliśmy ranking nowoczesnych  żelazek parowych z różnych półek cenowych, dzięki czemu każdy znajdzie cos dla siebie. Zapraszamy do lektury!

Co warto wiedzieć na początek?

Nikogo nie zdziwi pewnie fakt, że nowoczesne sprzęty niekoniecznie bywają długowieczne, jak to było dawniej, w przypadku niektórych sprzętów, które pamiętają pewnie jeszcze dzieciństwo naszych rodziców i nadal działają. Niestety, ale spotykamy się z celowym działaniem, kiedy to zawór cno sprzęt AGD oraz RTV ma określoną żywotność. I niekiedy naprawa go, w przypadku awarii, potrafi znacznie przekroczyć koszt nowego zakupy. Dlatego co kilka lat jesteśmy zmuszeni wydawać niemałe sumy pieniędzy na nowy sprzęt. Oprócz negatywnych aspektów, sytuacja ta ma również pozytywne strony. Należy do nich chociażby kupowanie coraz t nowszych sprzętów. Technologia rozwija się w zatrważającym tempie, więc dzięki temu, ze kupujemy coś nowego, sięgamy po towar nowoczesny. Ale dziś skupimy się tylko na nowoczesnych żelazkach.

Nowoczesne żelazka wyposażone są w wiele praktycznych funkcji, dzięki czemu prasowanie bywa o wiele łatwiejsze, wygodniejsze i szybsze. Jednak jak wybrać najlepsze żelazko? Postaramy się pomóc Wam w podjęciu tej trudnej decyzji. Przygotowaliśmy pięć modeli wartych uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z ich opisem przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Nowoczesne żelazka parowe – ranking 2021

Żelazko Philips Azur GC4908/80

Jest to nowoczesne żelazko parowe najwyższej klasy. Prasuje się nim niezwykle szybko, gdyż ciągły strumień pary 55 g/min szybko i skutecznie usuwa wszelkie, nawet najtrudniejsze zagniecenia. Ponadto w wyjątkowych sytuacjach z pomocą przychodzi niezwykle silne uderzenie pary 250 g/min. Żelazko to bardzo sprawnie radzi sobie z nawet najbardziej pomiętymi tkaninami, z którymi nie poradziłoby sobie stare żelazko. Znacie to uczucie, kiedy prasujecie, a nie widać efektu? Nie z tym żelazkiem. Stopa SteamGlide Elite jest bardzo trwała i odporna na różnego rodzaju zarysowania. Co więcej, to nowoczesne żelazko parowe zostało wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Między innymi pozytywnie zaskoczy nas szybki system odkamieniania. Dzięki wyjmowanemu pojemnikowi pozwala pozbyć się kamienia już w 15 sekund. Niewątpliwym plusem jest także blokada kapania oraz funkcja automatycznego wyłączania.

Żelazko Tefal Ultimate Pure FV9834

Podobnie jak żelazko wymienione wyżej, również i to, nowoczesne żelazko Tefal Ultimate Pure FV9834 jest urządzeniem najwyższej jakości. Nagrzewa się ono błyskawicznie, dzięki swojej wysokiej mocy 3000W. Szybka i ciągła gotowość do pracy pozwala bardzo szybko uprać się nawet z trudnymi zagnieceniami. Uderzenie pary o sile 240 g/min będzie tego doskonałym dowodem. Ponadto zostało ono wyposażone w specjalny filtr Micro-Calc, który stale oczyszcza parę i zapobiega powstawaniu plam z kamienia. Ceramiczna stopa żelazka wykorzystuje technologię Durilium AirGlide. Technologia ta zapewnia łatwe prowadzenie żelazka po tkaninie oraz niewątpliwie ułatwia również utrzymanie stopy żelazka w czystości.

Żelazko Philips GC4556/20

Jeśli mamy tu osoby, którym kamień spędza sen z powiek, to nowoczesne żelazko polecamy szczególnie. Żelazko Philips GC4556/20 doskonale radzi sobie z kamieniem. Wyjmowany pojemnik, w którym zbiera się ów kamień wystarczy wyjąć i wyczyścić pod strumieniem wody. Takie działanie zajmuje nie więcej niż kilkanaście sekund. Zaletą tego nowoczesnego żelazka jest również odporna na zadrapania stopa SteamGlide Plus. Ponadto zaznaczyć należy, że gładko ślizga się ona po każdej tkaninie. Dzięki silnemu uderzeniu pary 220 g/min także i to nowoczesne żelazko z łatwością usuwa oporne zagniecenia. Ciągły strumień pary 50 g/min zapewnia doskonałe warunki podczas każdego prasowania. Z kolei funkcja blokady kapania to pełna ochrona naszych ubrań przed powstawaniem ewentualnych plam oraz zacieków z wody. Oczywiście to żelazko jest automatycznie wyłączane, co jest już standardem tej klasy drobnego sprzętu AGD, jakim jest żelazko. 

Żelazko Bosch Sensixx’x TDA703021A

Jesteście zaskoczeni ta marką? Otóż ten model naprawdę zasługuje na uwagę i niczym nie odstaje od wyżej wymienionej konkurencji. Co więcej – to nowoczesne żelazko jest o wiele tańsze, a można je kupić za mniej niż 250 zł. Żelazko Bosch Sensixx’x TDA703021A posiada bardzo odporną na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne stopę CeraniumGlissée. Co więcej – 3000 W mocy zapewnia prawdziwy komfort prasowania. Dodatkowo pojemny 340 mililitrowy zbiornik na wodę  pozwala dłużej korzystać z funkcji pary, co szczególnie docenią osoby, na które czekają spore ilości cotygodniowego prasowania. Ponadto pojemnik ten jest też łatwy do napełnienia, dzięki dużemu otworowi z klapką.

 Żelazko Philips GC4532/20

GC4532/20 to model nowoczesnego żelazka, który możemy kupić w cenie mniejszej niż 200 zł. Stopa SteamGlide zapewnia dobry poślizg na wszystkich materiałach oraz wysoką skuteczność prasowania. Ponadto sam kształt stopy żelazka ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Żelazko to posiada także duży pojemnik na wodę, który pozwala w pełni korzystać z uderzenia pary wodnej. To nowoczesne żelazko GC4532/20 szybko się nagrzewa i jest gotowe do pracy już po kilkunastu sekundach. Plusem tego modelu jest także łatwe odkamienianie, gdzie wystarczy wyjąć pojemnik, w którym zbiera się kamień i przepłukać go pod strumieniem bieżącej wody.

Podsumowanie Nie ulega wątpliwości, że wybór nowoczesnego żelazka nie jest zadaniem łatwym, zważywszy na różne półki cenowe. Jednak z powodzeniem możemy kupić nowoczesne żelazko parowe do 200 zł lub wydać o wiele więcej – wszystko zależy od naszych preferencji i oczekiwań. Ci, którzy do niedawna korzystali z wieloletniego i starego modelu żelazka, z pewnością będą zaskoczeni nowoczesnością modeli, które zaproponowaliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *