Czym powinna wyróżniać się nowoczesna zmywarka?

Czym powinna wyróżniać się nowoczesna zmywarka?

Nowoczesne zmywarki to prawdziwa oszczędność nie tylko czasu, ale również wody. Podczas mycia naczyń w takiej zmywarce, wykorzystuje się wysoką temperaturę oraz przeznaczone do tego procesu detergenty. Te dwie cechy sprawiają, że o wiele łatwiej jest usunąć zabrudzenia oraz tłuszcz, ale również bakterie, które niekoniecznie znikają podczas tradycyjnego zmywania. Jednak wybór zmywarki nie jest zadaniem łatwym i oczywistym. Na rynku roi się od różnych modeli, które według zapewnień producentów są nowoczesne i warto je mieć w swoich domach. Zatem jak wybrać tę konkretną zmywarkę? Czym powinna się wyróżniać? Na te i inne pytania odpowiemy w dalszej części tekstu.

Co warto wiedzieć o nowoczesnych zmywarkach?

Nie ulega wątpliwości, ze codzienne obowiązki mogą pochłaniać sporą ilość czasu oraz energii. Zdecydowanie lepiej byłoby wykorzystać ten czas na cokolwiek innego – byle nie zmywanie. No bo kto lubi zmywać? Nowoczesne rozwiązania i projekty domów czy mieszkań od razu uwzględniają nowoczesne rozwiązania we wszystkich pomieszczeniach. Projektanci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, dbając o stworzenie przestrzeni, która swoją nowoczesnością ułatwi nam życie. Tak też dzieje się w przypadku zmywarki, która jest niewątpliwie genialnym wynalazkiem. Ci, którzy jej nie mają, uważają to za zbędną przyjemność do momentu, aż sami nie zakupią tego sprzętu. Dlatego też przygotowaliśmy ranking najbardziej polecanych zmywarek w roku 2021, które są warte uwagi. To, że zmywarki są nam potrzebne, to już wiadomo. Ale dlaczego tak trudno obejść się bez tego sprzętu?

Nowoczesna zmywarka, czyli oszczędność wody, energii oraz czasu

Nowoczesne zmywarki to innowacyjne rozwiązania, które mogą podczas pracy zużyć 6,7 litra wody. Jest to naprawdę niewiele. Dla porównania – podczas zmywania ręcznego takiej samej ilości naczyń zużywamy 5 razy więcej wody. Jak widać – różnica jest ogromna. Ekologiczne podejście oraz dbanie o środowisko ma naprawdę duże znaczenie. Poza tym to nie wszystko – tę oszczędność zauważymy również w comiesięcznych rachunkach. Bez wątpienia zakup nowoczesnej zmywarki stanowi pierwszy krok do ekologicznego życia i dbania o nasza planetę. Poza tym wiele nowoczesnych zmywarek wyróżnia się wydajnością podczas samego zmywania i oszczędności wody, ale także późniejszego suszenia. Wiemy, jak trudno jest to sobie wyobrazić, dlatego spróbujemy wyjaśnić to na przykładzie. Nowoczesne zmywarki Bosch wykorzystują Zeolith. Jest to minerał, który wyciąga wilgoć i oddaje ją w dalszym etapie w postaci ciepła. To zapewnia energooszczędny oraz niezwykle efektywny proces suszenia. Dzięki tej technologii nawet naczynia z tworzywa, czyli chociażby pudełka śniadaniowe,  dziecięca zastawa czy wrażliwe butelki dla niemowląt są tak dokładnie suszone. Oznacza to, że można je od razu odłożyć do szafki. I wszystko to dzieje się bez naszego udziału oraz przy zaoszczędzeniu energii.

Higiena ma znaczenie

Wspominaliśmy we wstępie o tym, że podczas pracy zmywarki, naczynia są myte w wysokiej temperaturze i przy użyciu dedykowanych do tego detergentów. Wszystko to razem sprawia, że usuwanie tłustych zabrudzeń odbywa się bez trudu i dokładnie. Wysoka temperatura także pozwala na usunięcie bakterii. Nie da się ukryć, że jest to szczególnie ważne, jeżeli zależy nam na zdrowiu naszym własnym i najbliższych. Warto więc wspomnieć, że podczas ręcznego zmywania niemożliwe jest korzystanie z tak gorącej wody. Ponadto całkowicie rezygnujemy z myjek, które dodatkowo mogą namnażać bakterie. Nowoczesne zmywarki posiadają nie tylko odpowiednie programy, które mogą skutecznie myć naczynia, ale również działają w programach ekologicznych i oszczędnych, wykorzystując przy tym wysoką temperaturę. Silniejsze środki chemiczne i wyższa temperatura, gwarantują redukcję 99,999% zarazków.

Dokładność zmywania

Nie musimy się obawiać, że przy wykorzystaniu zmywarki nasze naczynia nie będą wystarczająco czyste – wręcz przeciwnie – będą lśnić. Wspomnieliśmy już o zmywarce Bosch. W tych nowoczesnych zmywarkach znajdziemy nierzadko w dodatkowym wyposażeniu trzeci kosz ExtraSpace, który zwiększa powierzchnię załadunku nawet o 25%, dzięki czemu pozwala zmieścić w nim więcej naczyń. Takie rozwiązanie jest idealne zwłaszcza do małych misek lub filiżanek. Ponadto system regulacji położenia górnego kosza Rackmatic, pozwala dokładnie dopasować wnętrze do aktualnych potrzeb, co jest naprawdę doskonałym i nowoczesnym rozwiązaniem. System ten pozwala zmienić ustawienie kosza na różnych wysokościach. Warto wiedzieć, że wybraną pozycję można łatwo zmienić, nawet gdy kosz jest pełen. Dzięki temu, jak widać, nowoczesną zmywarkę można w pełni dostosować do swoich potrzeb nawet dla bardzo wysokich talerzy w dolnym koszu, czy wysokich kieliszków lub kufli w górnym koszu. Dodatkowo, co stanowi duże udogodnienie, w przedniej części górnego kosza MaxFlex znalazła się strefa ExtraClean, w której można umieścić naczynia z trudnymi do usunięcia zaschniętymi pozostałościami, a jak wiadomo – takich nie brakuje.

Nowoczesność w każdym aspekcie

Nowoczesne zmywarki chętnie goszczą w naszych domach i mieszkaniach. Ma to szczególne znaczenie, jeśli zmywarka została podłączona do Home Connect. Ten nowoczesny system umożliwia monitorowanie oraz obsługę urządzenia nie tylko w dowolnym czasie, ale i z dowolnego miejsca. Nie lubicie hałasu? Nie ma problemu! Nowoczesne zmywarki oferują funkcję „Silence on Demand”, dzięki której możemy zredukować poziom hałasu do minimum na okres 30 minut. A zaznaczyć należy, że nowoczesne zmywarki są naprawdę ciche.

Ranking zmywarek 2021

Poniżej przedstawiamy ranking nowoczesnych zmywarkę, które naprawdę są warte uwagi. Wyróżniają się one niskim zużyciem prądu oraz wody, a także posiadają ekonomiczne programy zmywania. Poza tym z powodzeniem znajdą się modele wąskie lub kompaktowe, które świetnie sprawdzą się nawet w małej kuchni. Wolicie dużą zmywarkę dla dużej rodziny? Takie rozwiązania również na Was czekają! Nowoczesna zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy? Wybór należy do Was!

Nowoczesne zmywarki warte uwagi w roku 2021:

Zmywarka Whirlpool WFO 3T141 X

Zmywarka Bosch SPS4HMI53E

Zmywarka Beko DFN16420X

Zmywarka Beko DFS26024X

Zmywarka Amica DFM41E6qWEU

Zmywarka Samsung DW50R4050FS

Zmywarka Candy CDCP 6S

Zmywarka Samsung DW60M6050FS

Zmywarka Candy Brava CDPH 1L949W

Zmywarka Beko DFS05024W

Zmywarka Amica DFM41E6qSEU

Zmywarka Bosch SPS2HKI57E

Zmywarka Whirlpool WSFO 3O23 PF X

Zmywarka Amica DFM61E6qWEU

Zmywarka Samsung DW50R4070FS

Zmywarka Amica DFM66C8EOiBD

Zmywarka Sharp QW-HS24F47EB-EU

Zmywarka Whirlpool WSFO 3O34 PF X

Zmywarka Amica DFM46C8EOiBD

Zmywarka Electrolux ESF75533LX

Zmywarka Bosch SMS4ECI26E

Zmywarka Amica DFM61E6qSEU

Zmywarka Electrolux ESF2400OK

Zmywarka Siemens iQ300 SN23HI42TE

Zmywarka Candy Brava CDPH 2D947X

Zmywarka Amica DFM62D7TOqID

Zmywarka Whirlpool WFO 3C23 6.5 N X

Zmywarka Bosch SPS4HMW53E

Zmywarka Bosch SMS2HTI60E

Zmywarka Whirlpool WFO 3C33 6.5 X

Zmywarka Beko DFN38530X

Zmywarka Bosch SPS4EKI60E

Zmywarka Beko DFN28423X

Zmywarka Beko DFS28131X

Zmywarka Indesit DSFO 3T224 C S

Zmywarka Bosch SPS2XMW04E

Zmywarka Candy Brava CDPH 2D947W

Zmywarka Whirlpool WFO 3T133 P 6.5 X

Zmywarka Electrolux ESM23100SX

Podsumowanie Kolejność wymienionych modeli jest przypadkowa. Znajdziecie tutaj różne modele z różnych półek cenowych. Niewątpliwie warto zwrócić na nie uwagę, choć zdajemy sobie sprawę, ze wybór jednej jedynej nie będzie wcale łatwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *